Porady LD Auto Service

W LD Auto Service sprawdzimy stan Twojego paska rozrządu! Choć nie ma żadnej pewności, że całkiem dobrze wyglądający pasek nie zerwie się już następnego dnia, to jest szansa, że mechanik w LD Auto Service zauważy objawy jego nadmiernego zużycia, zabrudzenie olejem, nieprawidłowe napięcie czy uszkodzenia ząbków.

Szczególnie groźne (choć często lekceważone) są dla trwałości paska wycieki oleju. W razie ich stwierdzenia trzeba niezwłocznie usunąć nieszczelności i wymienić pasek na nowy. Materiały, z jakich został wykonany, pod wpływem oleju tracą bowiem swe właściwości. Pamiętajmy, że oczyszczenie nic nie pomoże! Bezwzględnie należy założyć nowy element, zresztą raz zdjętego paska nie wolno nigdy montować ponownie! Z uwagi na poważne konsekwencje awarii paska rozrządu jego wymianę warto zlecać tylko sprawdzonym warsztatom.

LD Auto Service odradza też zakup paska na własną rękę.
Po pierwsze, nie jest to proste, bowiem zdarza się, że w jednym modelu w zależności od kodu silnika montowano kilka typów paska, które laikowi trudno będzie odróżnić.
Po drugie, co ważniejsze, w przypadku kiedy po naprawie pasek się zerwie (co nie jest rzadkością!), możemy być pewni, że warsztat zrzuci winę na złą jakość dostarczonych przez nas części, a sprzedawca podzespołów tłumaczyć się będzie źle wykonanym montażem. W rezultacie nie będziemy w stanie wskazać, kto jest odpowiedzialny za awarię.