Przygotuj samochód na wiosnę i lato


Sprawdźcie ciśnienie w oponach. Ciśnienie w oponach zmienia się przy zmianie temperatury zewnętrznej. Utrzymanie idealnego ciśnienia w oponach ma kluczowe znaczenie dla utrzymania maksymalnego zużycia paliwa przez samochód, nie mówiąc już o równomiernym zużyciu opon. Ważne jest również zapobieganie możliwości wybuchu lub innego uszkodzenia opon.

Zmieńcie opony. Kiedy temperatura zaczyna wzrasta powyżej 7 stopni Celcjusza, nadchodzi czas na zmianę opon z zimowych na letnie. Opony zimowe posiadają miękki bieżnik, który zużywa się znacznie szybciej na ciepłym asfalcie.

Wymieńcie olej. Ważne jest, aby regularnie wymieniać olej, zwłaszcza zanim lato osiągnie szczyt. Wysokie temperatury oznaczają oraz większa ilość wyjazdów związanych z latem i wakacjami oznacza, że silnik Waszego samochodu będzie bardziej eksploatowany. W związku z tym będzie potrzebował jak największej ilości czystego oleju.

Sprawdź pozostałe płyny. Ponieważ ciepło może zmieniać właściwości płynów i zwiększać parowanie, dobrym pomysłem jest sprawdzenie  poziomu wszystkich płynów w samochodzie. Płyn do skrzyni biegów, płyn do wspomagania kierownicy i płyn do wycieraczek przedniej szyby.

Sprawdźcie AC. Ostatnią rzeczą, jakiej chcemy jest to, żeby klimatyzacja przestała działać w środku gorącego lata. Dlatego zanim lato osiągnie szczyt, włączcie klimatyzator w samochodzie i upewnijcie się, że prawidłowo działa. 

Jeżeli potrzebujecie pomocy fachowca w celu oceny stanu Waszego samochodu, zapraszamy do naszego serwisu na Aleja Zjednoczenia 104/11 w Zielonej Górze.

Zapraszamy
LD Auto Service