Uwaga na hamulce!

Układ hamulcowy pojazdu jest zdecydowanie najważniejszym systemem bezpieczeństwa. Możliwość zwolnienia lub zatrzymania się w określonym momencie pozwala na uniknięcie niebezpiecznego wypadku. Nieprawidłowo działające hamulce nie wykonają zadania, do którego zostały zaprojektowane, i nie będą tak skuteczne, gdy będą potrzebne. Z tego powodu hamulce powinny być regularnie kontrolowane i bez zbędnej skromności, zachęcamy do sprawdzenia pojazdy w naszym serwisie.

W naszym warsztacie przy wymianie klocków lub tarcz hamulcowych sprawdzamy każdy element układu hamulcowego (prawidłowe działanie zacisków, jarzm, prowadnic). Sprawdzamy również stan elementów zabezpieczających zacisk przed woda piaskiem i wszelkimi zabrudzeniami. Czyścimy z rdzy miejsce gdzie pracuje klocek hamulcowy i zabezpieczamy je cynkiem w spreju.

1. Wymiana płynu hamulcowego, który może z czasem ulec zanieczyszczeniu przez absorpcję wilgoci i miedzi, co może zmniejszyć skuteczność układu hydraulicznego w układzie hamulcowym, powodując opóźnienie lub zmniejszenie siły hamowania. Zalecamy sprawdzanie układu hamulcowego przy każdej wymianie oleju lub co najmniej co 6 miesięcy lub co około 1500km.

2.Dziwne, nowo pojawiające się dźwięki są wyraźnym znakiem, że hamulce wymagają uwagi. Może to być wina zużytych klocków hamulcowych lub tarczy. Konstrukcja celowo tworzy piskliwy dźwięk, który informuje kierowców, że nadszedł czas na wymianę. Kontrola przeprwadzona w naszym serwisie określi, w jakim stanie znajdują się te elementy. Pamiętajmy, że każdy znaczący hałas powinien zostać zbadany.

Regularna konserwacja hamulców jest istotną częścią posiadania samochodu i ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa Ciebie, Twojej rodziny i innych kierowców na drodze. Nie ryzykuj niepotrzebnych kolizji. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na dłuższy urlop, czy po prostu wybierasz się do pracy, twoje bezpieczeństwo jest tego warte.

Zapraszamy do warsztatu samochodowego na
Alei Zjednoczenia 104 budynek nr 11
(teren giełdy niedzielnej)